JANUARY 4-7 2018, GOTHENBURG, SWEDEN

Final results

Over 100 finals have been played throughout the years. Here are the results from some of the years.

2017

B18Jönköpings IKIBK Plantagen (CZE)
5-3
B17FBS Bohemians DDM Praha 7 (CZE) SV Wiler Ersigen (CHE)
8-4
B16
CL98IC
Tatran Stresovice (CZE)
4-3
B15
Hovslätts IK
Lindås Waves IBK
3-2
B14
Bankeryd SMK
FBC Liberec (CZE)
6-1
B13
Hovslätts IK
IBK Höllviken
1-0
B12
IBK Alingsås
CL98IC
5-2p
G18
Florbal Vsetín (CZE)
Fristad/Borås Junior
4-3
G16
Tunet IBK (NOR)
Åstorp/Kvidinge IBS
3-0
G15
FBC Kalmarsund Ungdom
Ale IBF
5-3
G14
IBK Lund
Hovslätts IK
6-4p
G13
Pixbo Wallenstam IBF
FBC Lerum
4-2
G12
Pixbo Wallenstam IBF
Lindome IBK 
5-0

2016

B18Åstorp/Kvidinge IBSLinköpings IBK
3-2
B16
Älvsjö AIK
Tatran Stresovice (CZE)
4-3
B15
IBK Vöikers
Jönköpings IK
2-1
B14
Hovslätts IK
Lindås Waves IBK
5-2
B13
Ledbergs IF
Öjaby Sport
5-1
B12
Nykvarns IF
FBŠ Hattrick Brno (CZE)
3-1
G18
Pixbo Wallenstam IBF
IBK Lund
3-2
G16
Pixbo Wallenstam IBF
IK Stanstad
5-3p
G15
Tunet IBK (NOR)
Åstorp/Kvidinge IBS
5-3p
G14
Lindome IBK
Karlskrona IF
2-1
G13
Hovslätts IK
FBC Liberec (CZE)
2-1
G12
Pixbo Wallenstam IBF
IBK Vöikers
6-3

2015

B18FBS Bohemians DDM Praha 7 (CZE)IBK Plantagen (CZE)
4-2
B16
Jönköpings IK
IBK Höllviken
3-2
B15
Westerviks IBK
IBF Offensiv Lidingö
7-2
B14
Nykvarns IF
Craftstaden IBK
11-3
B13
Hovslätts IK
FC Helsingborg
8-2
B12
Öjaby Sport 2
Växjö IBK Vipers 2
5-4p
G18
Pixbo Wallenstam IBF
Hovslätts IK
4-3
G16
FA Mladá Boleslav (CZE)
FBC ČPP BONUSIA Ostrava (CZE)
5-2p
G15
Täby FC
Sköndals IK
4-2
G14
Tunet IBK (NOR)
Värnamo IK
2-0
G13
Pixbo Wallenstam IBF
Stenungsund IBK
3-1
G12
Färjestadens IBK
FBC Liberec (CZE)
4-1

 

2014

B18Pixbo Wallenstam IBFMunka-Ljungby IBK Akademi
6-1
B16
Åstorp/Kvidinge IBS 2
Hovslätts IK
5-1
B15
Helsingborg, F.C.
IBF Göteborg
3-1
B14
SK Öjaby Sport
Färjestaden IBK
4-2
B13
Ledbergs IF
Lillån IBK
4-2
B12
Vöikers, IBK
Karlstad IBF 2
8-3
G18
Färjestaden IBK
Hovshaga AIF
4-2p
G16
IV08
Ljungby IB
2-1
G15
Pixbo Wallenstam IBF
Olofströms IBK
2-0
G14
Huddinge IK
Täby FC
4-1
G13
Färjestaden IBK
Värnamo IK
3-2
G12
Pixbo Wallenstam IBK
FBC Lerum
2-1

2013

B18Helsingborg F.C.Älvsjö AIK
5-3
B16
Västerås IBS Ungdom
FBS Bohemians
3-2
B15
Älvsjö AIK
Husqvarna IK
2-1
B14
IBK Vöikers
Lindås Waves IBK
4-1
B13
FBŠ Hattrick Brno
Linköpings IBK
6-3
B12
FBS Bohemians
CL98IC
7-4
G18
Hovshaga AIF
Örlogsstadens IBK
4-0
G16
Lugi IBK
Moravské Babenky
2-1p
G15
Örlogsstadens IBK
Olofströms IBK
4-1
G14
Lindås Waves IBK
Täby FC
2-1
G13
IK Stanstad
Västerås IBS Ungdom
3-0
G12
Värnamo IK
Fristad GoIF
5-0

2012

B18Malmö FBCHovslätts IK
6-3
B16
IF Marin Väst
Carlshamns IBK 85
3-2
B15
SSK Future (CZE)
FBS Bohemians DDM (CZE)
7-6
B14
IFK Arboga IBK
Marstrands IBK
5-4
B13
Fagerhult Habo IB
Rönnby SK
6-5
B12
SK Öjaby Sport
Stenungsund IBK
4-3
G18
Olofströms IBK
Hjärnarps IBK
2-1
G16
Hovshaga AIF
Örlogsstadens IBK
4-1
G15
Kärra IBK
Mariebergs SK
7-3
G14
Grossbol/Skived AIF 86
FBC Lerum
4-2
G13
Färjestaden IBK
IBK Göteborg
2-1
G12
IK Stanstad
Älvsjö AIK
5-3

2011

B18Lindås Waves IBKSveiva Innebandyklubb (NOR)
5-1
B16
IBK Vöikers 2
FBS Bohemians DDM (CZE)
2-1
B15
Lindome IBK
SSK Future (CZE)
3-7
B14
SSK Future (CZE)
IBF Älvstranden
2-5
B13
SSK Future (CZE)
Nacka Wallenstam IBK
2-5
B12
Bjärreds IBK
Färjestadens IBK
6-0
G18
FBC Lerum
Färjestadens IBK
1-2
G16
Turinge IBF
IBK Landskrona Falcons
3-4
G15
Täby IS
Tingsryds IBK
9-0
G14
Hovshaga AIF
Färjestadens IBK
4-3
G13
Grossbol/Skived AIF 86
Vinbergs IBS
3-1
G12
Pixbo Wallenstam IBK
Färjestadens IBK
4-3

2010

B18Hovslätts IKHusqvarna IK
4-3
B16
Tatran Stresovice (CZE)
Sveiva IB (NOR)
7-3
B15
Malmhaug KFUM
Höllvikens IBF
3-2
B14
Färjestadens IBK
Gårdarike IBK
2-1
B13
FBS Bohemians DDM (CZE)
Hofterup IBF
6-2
B12
Höllvikens IBF
Marstrands IBK
2-1
G18
Hovshaga AIF
Grundsunds IF
3-1
G16
Färjestadens IBK
Pixbo Wallenstam IBF
2-0
G15
Lindome IBK
Malmö FBC
4-3
G14
Färjestadens IBF
IBK Göteborg
5-2
G13
Pixbo Wallenstam IBF
CL98IC
2-1
G12
Färjestadens IBK
Kärra IBK
4-0

2009

B18Husqvarna IKPixbo Wallenstam IBF
3-2
B16
Malmö FBC
Hovslätts IK
4-3
B15
Vetlanda IB
Bjärreds IBK
2-1
B14
Färjestadens IBK
Lindås Waves IBK
4-2
B13
Hovshaga AIF
Partille IB
5-1
B12
Färjestadens IBK
Varla IBK
8-1
G18
Pixbo Wallenstam IBF
Hovshaga AIF
3-2
G16
Malmhaug Öresunds IBK
Värnamo IK
3-2
G15
Färjestadens IBK
IBK Göteborg
3-2
G14
Åkersberga IBF
Ale IBF
7-1
G13
Hovshaga AIF
IBK Vöikers
4-1
G12
Färjestadens IBK
Borgholms IBK
4-0

2008

B18
Axberg IBK
Warbergs IC
6-0
B16
Pixbo Wallenstam IBK
Husqvarna IK
5-3
B15
Vendelsö IK
Vejbyslätts IF-IBS
4-1
B14
Färjestadens IBK
Västerås IB
5-1
B13
Pixbo Wallenstam IBK
IBK Vöikers
7-6
B12
Hovshaga AIF
IBC Engelholm
4-1
G18
Sandareds IBS
Hovshaga AIF
5-0
G16
Pixbo Wallenstam IBK
Hovshaga AIF
4-0
G15
Pixbo Wallenstam IBK
Borgholms IBK
5-1
G14
Olofströms IBK
Vallentuna IBK
3-1
G13
Jönköping IK
Åsa IF
5-2
G12
Hovshaga AIF
IBK Göteborg
4-1

2007

B18IBK LidköpingOdelsberg/Gustavsberg IBK
3-2
B16
Pixbo Wallenstam
BIF Fagerhult
4-0
B15
IBK Alingsås
Orminge Wallenstam
5-3
B14
Lindås Waves
Björkekärr IK
3-2
B13
Färjestaden IBK
Skogshalls IBK
4-3
B12
Pixbo Wallenstam
Färjestaden IBK
8-7
G18
IK Södradal
IBK Tygriket 99
2-1
G16
Värnamo IBK
IK Stanstad
3-2
G15
Pixbo Wallenstam
Hovshaga AIF
1-0
G14
Surte IS
Åsa IF
2-0
G13
IBF Älvstranden
Pixbo Wallenstam
2-1
G12
Jönköpings IK
Lindås
2-1

2006

B18RBK GöteborgHelsinki IFK (Fin)
9-2
B16
Jönköpings IK
Örebro SK Ungdom
4-3
B15
IK SödraDal
IBC Engelholm
3-2
B14
Bräckan IBK
BIF Fagerhult
6-1
B13
RBK Göteborg
Högalids IF
8-6
B12
Pixbo Wallenstam
CL98IC
4-1
G18
IK SödraDal
Pixbo Wallenstam
5-2
G16
Westbo IBK
Östra SK Ungdom
2-1
G14
Hovshaga AIF
Pixbo Wallenstam
4-1
G12
Ljungby IB
Björkekärrs IK
4-2

2005

HMölndals IBFEKF72
6-5
B18
Jönköping IK
Rångedala IK
5-1
B16
IBK Lidköping
IBC Engelholm
4-3
B15
Odelberg/Gustavberg
IBF Älvstarnden
4-0
B14
IBK Landskrona
Borgholms IBK
4-2
B13
Orminge IBK
Huskvarna IK
3-2
B12
Färjestadens IBK
Björkekärrs IK
4-3
D
RBK Göteborg
Surte IS
3-0
G18
Warbergs IC 85
Partille IB
2-1
G16
IK Södradal
Pixbo Wallenstam IBK
2-1
G14
Färjestadens IBK
IBK-Björekärrs IK Black
9-1
G12
Färjestadens IBK
Grundsunds IF
4-2

2004

HFjerdingby IBKGamla Stan IBK
6-0
B18
Pixbo Wallenstam IBK
Helsinki IFK (Fin
2-1
B16
Helsinki IFK (Fin)
Jönköping IK
4-3
B15
Jönköping IK
Linhamn IF
2-1
B14
Pixbo Wallenstam IBK
Staffanstorp IBK
4-3
B13
Pixbo Wallenstam IBK
Borgholms IBK
7-6
B12
IBK Alingsås
FBI Tullinge
4-3
D
Team Aare (Swi)
Guldhedens IK
2-0
G18
Hovshaga AIF
Sandö IBK
5-2
G16
Björkekärrs IK
Karlstad IBF
1-0
G14
Färjestadens IBK
Fröjereds IF
8-4
G12
Björkekärrs IK
Surte IS
4-1

2003

HSveiva IBK (Nor)Exacum Devils
3-1
B18
Södra Sandby
Calmare Lindsdals IC
8-1
B16
Helsinki IFK (Fin)
Färjestaden IBK
5-4
B15
Mölndals IBF
Helsinki IFK (Fin)
8-7
B14
Björkekärrs IK
Färjestadens IBK
4-3
B13
Staffanstorp IBK
Lindås IBK
8-2
B12
Borgholms IBK
BIF Fagerhult
8-4
B11BIF FagerhultFrölunda IBK7-4
D
Svevia IBK (Nor)
Surte IS
2-0
G18
Lina IK
Jönköping IK
3-1
G16
Hovshaga AIF
Willands IBK
2-1
G14
IBK Lidköping
Södra Sandby IBF
4-3
G12
Färjestadens IBK
Surte IS
4-2

2002

HGuldhedens IKGårdarike IBK
3-2
B19
Jönköping IK
Höganäs IBF
2-0
B16
Pixbo Wallenstam IBK
Floorball Köniz (Swi)
5-0
B15
Pixbo Wallenstam
Sandö IBK
5-0
B14
Mölndals IBF
IBK Alingsås
7-3
B13
BIF Fagerhult
Munka Ljungby IBK
5-4
B12
Färjestadens IBK
Warbergs IC 85
15-4
B11IBF HorsbyBIF Fagerhult4-1
B10Skara IBKBräckans IBK8-3
D
Monolitten IL
Guldhedens IK
2-1
G19
Södra Sandby IBF
Robertshöjd BK
3-0
G16
Örebro SK Ungdom
Pixbo Wallenstam IBK
3-2
G14
Björkekärrs IK
Färjestadens IBK
2-0
G12
Färjestadens IBK
Surte IS
8-3

2001

HTunet IBK (Nor)Älvstranden IBF
1-0
B18
SSV (Fin)
M-Team (Fin)
1-0
B16
Pixbo Wallenstam
Farsta IBK
4-1
B14
Pixbo Wallenstam IBK
BIF Fagerhult
4-3
B12
Frölunda IBK
BIF Fagerhu
7-2
B10Borgholms IBKIBF Horsby6-3
D
Älvstranden IBF
NBF Valkyrier (Nor)
4-1
G16
Örebro SK Ungdom
Pixbo Wallenstam IBK
4-3
G14
Barkaby SK
Rottne IFK
4-1
G12
IBK Lidköping
Södra Sandby IBF
3-0

2000

HFarstaGuldheden
2-1
B20
Pixbo wallenstam
Partille
7-6
B18
SSV
Dingle
5-1
B12Orminge IBKBrandstorp IF5-6
D
Hindås
Dietlikon
1-0
G20
Partille
Gävle
4-3

1999

HStenungsund/MarstrandFarsta IBK
2-1
B20
Marstrands IBK
Frölunda IBK
5-3
B18
Borås IBF
SC Sähly-90 (Fin)
2-1
B16
Färjestadens IBK
Karhu IF
5-2
B14
Brandstorps IF
Mölndals IBF
7-4
B12
Renitz BK
Färjestadens IBK
5-1
D
School 30 (Ryss)
Farsta
4-2
G20
Frölunda
Älvstranden IBF
4-1
G18
Huskvarna IK
Finn Innebandy FK
3-1
G16
Tvååkers IBK
Vendelsö IK
3-2
G14
Södra Sandby IBF
Mölnlycke FK
5-4

1998

HAPartille IBFarsta IBK
4-2
HB
Höganäs IBF
IBK Elfhög
3-0
HA
Pixbo IBK
IBF Älvstranden
5-2
HB
Wedeby IB
Helsingfors KFUM (Fin)
4-3
ÄP
Åkersberga IBF
Farsta IBK
3-2
YP
Hindås IBK
Färjestadens IBK
6-4
PFärjestadens IBKGöteborgs IBK3-2
D
IBF Backadalen
Mölndals IBF
5-1
DA
Hindås IBK
Robertshöjd BK
4-1
ÄF
Frölunda IBK
Huskvarna IK
5-0
YF
Sandby IBF
Ale IBF-Södra
4-0

1997

HAFarstaKarlstad BK
4-2
HA
Pixbo
IIK Stanstad
5-2
HB
Södra Sandby
Ale IBK
6-0
YP
Färjestadens IBK
Mölndals FK/Manhem
7-5
PFrölunda IBKPartille IB3-2
ÄF
Robertshöjd BK
Karhu IF
3-2
YF
IBF Älvstranden
Västra Frölunda
2-1

1996

HAPixboMölndal IBK
6-2
HB
Berghem
Saltsjöbaden
4-1
HA
Pixbo
Robertshöjd BK
9-2
HB
Borås FF
Mullsjö AIS
3-1
ÄP
Mölndal IBF
Råsunda IS
5-2
YP
SB95
Färjestaden IBK
7-1
PRobertshöjd BKBK Dumle5-4
D
Vika (Ryss)
Stenungsunds IBK
17-0
DA
Vika (Ryss)
IBF Backadalen
2-0
DB
-Valbo AIF
Kahru
4-1
F
Hindås IBK
Hällebo IBS
1-0

1995

HAKongelf/MarstrandRödberget
7-2
HA 
Örnsköldsvik
Örebro
1-0
HB
Mullsjö AIS
IBK Lidköping
7-5
ÄP
Huskvarna
Djupedal/Mölnlycke
2-1
YP
Karhu IF
IBK Lidköping
4-1
PDumleDjupedal/Mölnlycke3-0
D
Vika (Ryss)
Hällebo
4-0
DA
Sjöstad
Robertshöjd
7-0
DB
Tapanilan Erä (Fin)
Valbo
7-0
F
Tapanilan Erä (Fin)
Färjestaden
3-0
Newbody
Klubbhuset
Consat
Göteborg & co